Veliki domet male potrošnje (LPWAN) rešenje za IoT i M2M - Powered by ETI d.o.o.
Veliki domet male potrošnje (LPWAN) rešenje za IoT i M2M - Powered by ETI d.o.o.

Operacije u industriji nafte i gasa funkcionišu u ekstremnim uslovima, na udaljenim područjima, i raširene širom zemlje. Sa svojim komunikacionim mogućnostima od mašine do mašine (M2M), LPWAN se razvija kao potencijalno rešenje koje se može uspešno usmeriti kako bi se ostvario pozitivan poslovni učinak na poslovanje nafte i gasa.

DIGITALNO NAFTNO POLJE

Visoki troškovi implementacije napredne infrastrukture obračunavanja za kontrolu potrošnje resursa je značajna prepreka za komunalna preduzeća. Kao što standardne tehnologije kao što su GPRS, ZigBee i Wireless M-Bus još uvek uzimaju u obzir takve pametne aplikacije za obračunavanje gasa, koje ne pružaju željeni nivo ROI-a.

Sa novom vrstom LPWAN bežične komunikacione tehnologije razvijene posebno za pametno obračunavanje i IoT aplikacije, uslužni programi mogu da prevaziđu teškoće masovnog širenja AMI-ja.

Korišćenjem koncepta IoT komunikacije i najjačih LPWAN NB-Fi protokola WAVIoT je razvio rešenja za pametno praćenje potrošnje gasa sa brojilima spremnih za korišćenje i izvanrednih karakteristika konekcije sa mašinama (M2M) preko LPWAN-a, ima ogroman potencijal za sticanje popularnosti u O&G kompanijama. Omogućava komunikaciju mašina i sistema sa drugim uređajima. LPWAN i IoT mogu pomoći kompanijama da smanje troškove, poboljšaju performanse, poboljšaju sigurnost i pokrenu operativnu efikasnost. IoT uređaji i sistemi omogućeni za korišćenje efikasne O&G operacije, uz minimalnu ljudsku intervenciju, obezbeđuju veću vrednost od tradicionalne tehnologije i automatizacije. Ispravno implementirana LPWAN rešenja imaju potencijal za uvođenje efikasnosti u upstream, midstream i downstream operacijama.

NB-Fi obezbeđuje 2 000 kvadratnih kilometara pokrivenosti za digitalna naftna polja.

Uređaji i sistemi sa omogućenim IoT mogu olakšati efikasne O&G operacije, uz minimalnu ljudsku podršku, pružajući veću vrednost od standardne tehnologije i automatizacije. Ispravno implementirana LPWAN rešenja imaju potencijal za uvođenje efikasnosti u upstream, midstream i downstream operacijama.

WAVIOT TEHNOLOGIJA ZA NAFTU I GAS

Integrisani senzori LPWAN-a raspoređeni širom lanca vrednosti - od istraživanja i proizvodnje do transporta sirove i rafinisane nafte - mogu doneti preko potrebnu vidljivost i sigurnost na radnom mestu, uz bolju kontrolu i održavanje imovine.

Spajanjem pametnih uređaja, naprednim povezivanjem i upravljačkim platformama, IoT i M2M komunikacije dobijaju na snazi saradnje podrške. Implementirana u mnogim oblastima O&G industrije radi povećanja efikasnosti, tehnologija katalizira razvoj novih poslovnih praksi. Upotreba je ubrzana mobilnim i Cloud inovacijama, napredak u Big Data, i predvidljiva analitika zasnovana na izračunavanju unutrašnje memorije. I postaju sve pristupačnije i praktičnije pošto se veličine i cene senzora smanjuju. O&G kompanije koje prihvataju ove inovativne tehnologije mogu dobiti prednost prvog pokretača.

Tip senzora za digitalna naftna polja za daljinsko upravljanje:

  • Daljinsko obračunavanje
  • Katodna zaštita
  • Gustina gasa
  • Pritisak u gasovodu
  • Nadgledanje transfera
  • Požar / Gas / H2S alarmi
  • Nivoi rezervoara
  • Baterije rezervoara
  • Temperatura senzora
  • Regulacioni ventili
  • Praćenje toka
  • Potrošnja električne energije
  • Strukturno zdravlje & deformacija
  • Zagađenje vazduha

KAKO LPWAN MOŽE UPRAVLJATI PROIZVODNOM EFIKASNOŠĆU

Alati, sistemi, uređaji, senzori i druga oprema IoT-a, kada su međusobno povezani sa sistemima za praćenje, mogu da izvlače značajne informacije o procesu za brzu analizu - analizu koja može da omogući efikasno korišćenje resursa i poboljša efikasnost proizvodnje, bezbednosne standarde, transport i druge aspekte.

Daljinski detektovani podaci

Senzori na mašinama za bušenje mogu obuhvatati podatke o pritisku, temperaturi, gustini, brzini protoka, geološkim i seizmičkim aspektima.

Analiza ovih podataka pomaže da se sprovede precizna analiza performansi opreme za predviđanje životnog veka i planiranog održavanja. Ovo omogućava rano otkrivanje grešaka, smanjuje stopu kvarova, efikasnost performansi opreme i smanjenje zastoja.

Podaci senzora, povezani sa ERP sistemima, pokreću efikasno upravljanje lancem snabdevanja, što dovodi do naručivanja sirovina i rezervnih delova u pravo vreme.

Ova operativna efikasnost, zauzvrat, vodi efikasnom upravljanju inventarom i obrtnim kapitalom.

img-industrial-monitoring-preasure-sensor-489x489
img-oil-and-gas-monitoring-504x501

Poboljšanje sigurnosti i analitika

Sigurni podaci dobijenih od senzora pomažu u praćenju ispuštanja otrovnih gasova i omogućavaju brzu reakciju i analizu incidenata, čime se sprečavaju neželjeni incidenti, osiguravajući usklađenost sa bezbednosnim propisima i standardima, i naravno, osiguravajući zdravlje i sigurnost radne snage.

Senzori postavljeni na opremu pružaju podatke analize za praćenje bušotina, zaštitu od požara i gasa, za slučaj nužde i druge procese, obezbeđujući efikasne proizvodne operacije.

  • Povećanje produktivnosti timova koristeći standardizovane radne procese i alate.
  • Dostavljanje informacija u obliku ključnih pokazatelja učinka (KPI).
  • Implementacija okruženja za vizualizaciju radi promovisanja interdisciplinarne saradnje.

Daljinski nadzor u realnom vremenu

Izvršite analizu prikupljenih podataka da bi identifikovali uvid u poslovanje koje se može koristiti za poboljšanje donošenja odluka.

Senzori sa IoT tehnologijom ne samo da olakšavaju efikasan lanac snabdevanja već i ubrzavaju izlazak na tržište.

Ovi senzori omogućuju automatsko praćenje upstream, midstream and downstream procesa čime se smanjuje kompleksnost velikog dela ljudskog rada.

6

ZAŠTO JE NB-FI NAJBOLJI ZA DIGITALNA NAFTNA POLJA

Veliki broj naftnih i gasnih industrijskih sistema je idealan za LPWAN bežičnu tehnologiju zbog malog raspoloživog kapaciteta snage, dugoročnih zahteva i male veličine podataka neophodnih za prenos.

  • Niski troškovi  za integraciju senzora i kompletan sistem praćenja u realnom vremenu daju visok ROI na velikim projektima.
  • Visoka skalabilnost. Kapacitet jedne bazne stanice je veći od 2 000 000 pametnih brojila koji omogućavaju skaliranje sistema jednostavnim priključivanjem novih krajnjih uređaja bez troškova mrežne infrastrukture.
  • Široka oblast. Domet bazne stanice je veći od 10 km u urbanim i veći od 30 km na otvorenom, što omogućava da se postigne globalna mreža.
  • Visoka autonomija. Veoma niska potrošnja energije rezultira dugotrajnim autonomnim uređajima koji izbegavaju visoke troškove zamene baterija za 10 godina.
  • Pouzdanost. NB-Fi protokol specijalno dizajniran za velike projekte u gustom okruženju uz upotrebu narrowband pristupa.
  • Visoka dostupnost za implementaciju širom sveta uz podršku različitih ISM opsega kao što su 915, 868, 433 MHz i drugi.
  • Pristupačnost. IoT Cloud platforma omogućava pristup i upravljanje podacima na mreži. Jednostavna integracija sa IT-sistemima kompanije sa otvorenim API-jem.
  • Iskustvo. NB-Fi obezbeđuje tehnologiju za više od 500 000 WAVIoT pametnih senzora i kontrolera širom sveta.

OPREMA ZA DIGITALNO NAFTNO POLJE

bs3-v7-1000x712

PDV nije uključen. Bazna stanica dizajnirana za uvođenje dalekosežne IoT mreže u urbanoj i ruralnoj sredini. Odlikuje se bič antenom i full-duplex konekcijom za dvosmernu komunikaciju. Pokriva površinu od 800 kvadratnih kilometara i skladišti podatke sa 2 000 000 pametnih uređaja i senzora. Opširnije

Želite li da isprobate digitalna naftna polja?

Započnite sa probnom verzijom odmah

Ili nam recite ukoliko imate neke dodatne zahteve